Повеќе LED диоди од кога било: Со нашата широка палета на LED светилки, сега ви нудиме возбудлив избор на производи за широк спектар на барања за осветлување - и многу одлични иновации.

За нас

Користете ја нашата акција за да создадете вредност за клиентите

Aina-4 Technologies (Shanghai) Co., Ltd. е приватна компанија со ограничена одговорност регистрирана во Шангај, Кина.Специјализирана е за истражување и развој, дизајн, производство и маркетинг на извори што емитуваат светлина и уреди за осветлување.Тоа е претпријатие формирано од четири (4) пионерски компании за осветлување, кои ги здружуваат своите ресурси за да произведуваат производи и услуги кои создаваат одржливост не само за животната средина, туку и за економиите и општествата со кои расте компанијата.

0508фабрика (3)

Возбудливиот свет на LED осветлувањето

Дозволете си да бидете инспирирани од многу различни LED приказни
 • LED приказна

  Иднината на складирање на енергија во домот

  Иновативно и евтино осветлување со LED

  Брзи детали Домашните системи за складирање на енергија, познати и како системи за складирање енергија од батерии, се центрирани на батерии за складирање енергија што може да се полнат, обично базирани на литиум-јонски или оловни батерии, контролирани од компјутери и координирани од ...

 • LED приказна

  ТОП распродажба Рачна светилка со висока осветленост со функција за блиц

  Иновативно и евтино осветлување со LED

  Брзи детали Температура на боја (CCT): 6500K (Батерија за дневна светлина: 3,2V/30AH Поддршка затемнувач: нема услуга за решенија за осветлување: инсталација на проектот, животен век (часови): 50000 Работно време (часови): 50000 Влезен напон (V): AC 220V CRI (Ra>): 80 IP степен...

 • LED приказна

  За нашата фабрика

  Иновативно и евтино осветлување со LED

  Aina Lighting Technology (Shanghai) Co., Ltd е филијала во Шангај на Shanxi Guangyu LED Lighting Co., Ltd (GYLED).е основана во 1988 година. Тоа е фабрика за висока технологија и извозник што интегрира истражување и развој, производство и продажба.Основната дејност на компанијата е ЛЕД со висока моќност...

 • LED приказна

  Изглед на индустриска и комерцијална енергија за складирање

  Иновативно и евтино осветлување со LED

  Преглед Индустриското и комерцијалното складирање на енергија е типична примена на дистрибуирани системи за складирање енергија на корисничката страна.Се карактеризира со тоа што е блиску до дистрибуирани фотоволтаични извори на енергија и центри за оптоварување.Тоа не само што може ефикасно да ги подобри лошите ...

 • LED приказна

  GY-B10 Домашни решенија за складирање енергија за монтирање на ѕид

  Иновативно и евтино осветлување со LED

  GY-B10 е компактен, сè-во-едно ESS кој интегрира батерии, BMS, компјутери, контроли итн. Со лесна инсталација и минималистички дизајн, надополнува различни стилови на дом и соларни системи.Приспособете го нашиот сè-во-едно систем за напојување на вашиот објект-со или без соларни...

Повеќе производи

Возбудлива мешавина од винтиџ форми, стилска технологија на филаменти, прекрасна светлина и енергетска ефикасност