Светло со LED модул за поплавување тунелско светло 400W500W800W Надворешно водоотпорно светло за поплавување Високополско осветлување на гимназијата

Брзи детали:

Модел бр.: Серија AN-YXY-XQCD

Влезен напон: AC 85-265V

CRI (Ra>): 80

Агол на зрак (°): 120

Работен век (час): 50000

Материјал на телото на светилката: алуминиум

Оценка за IP: IP65

Сертификација: Ce, EMC, LVD, RoHS

Место на потекло: Шенжен, Кина,

Име на брендот: Aina Lighting

Светлосен тек на светилка (lm): 2000 година

Работна температура (℃): -10 ℃- 40 ℃

Гаранција (година): 3 години

Име на производ: Flood Light

Клучен збор: Квалификувано отворено светло за поплави

Температура на боја (CCT): 3000K-6500K

Карактеристика: Високо осветлување

Извор на светлина: PhilipsLED

Примена: пат, двор, индустриска област

Карактеристика:

· Висок водоотпорен степен

· Повеќе методи за инсталација

· Прилагодлив агол на светлина

· Различни агли на зракот се опционални (10/25/45/60/90)

· Висококвалитетно куќиште - Ладно ковано со висока топлинска спроводливост 1070 алуминиум

Приказ на детали

суво (1)
сувост (2)

Детали за пакетот:

Моќ Големина на картон Бруто тежина
400 W 380*530*220мм 17 кг
800 W 690*600*220мм 29 кг
1200 W 950*600*220мм 40 кг

Испорака и испорака

1.Добро неутрално пакување, или пакување како што барате.ОЕМ/ОДМ се добредојдени.

2.FedEx/DHL/UPS/TNT за примероци

3. По воздушен или по морски пат за сериски стоки, за FCL;Прием на аеродром/пристаниште;

4. Клиенти кои специфицираат шпедитери или методи за испорака по договор!

5. Време на испорака: 3-7 дена за примероци;7-25 дена за сериски стоки.

За НАС

Шангај Aina Lighting Technology Co., Ltd. е професионален производител специјализиран за интегрирање на развој, производство и продажба на LED производи.Aina Lighting постојано го подобрува квалитетот на производот и развива нови производи.Нашиот професионален инженерски тим се фокусира на истражување и развој, постојано им обезбедува на нашите клиенти задоволни производи и дизајн за проекти, помагајќи им да останат на врвот на нивните пазари. Во меѓувреме, ние ги дизајнираме и ги правиме нашите производи според спецификациите или барањата на клиентите.Имаме многу строг стандард за КК.Сите наши производи поминаа 48 часа тест за согорување и тест за пренапони на секои 5 секунди за да им се обезбеди 100% квалитет на нашите клиенти.Нашите производи се извезени во повеќе од 30 земји, како што се САД, Канада, Мексико, Европа итн. и добиваат висока репутација од нашите клиенти.


Време на објавување: мај-15-2023 година